mChat

  • plejadsndz mar 17, 2024 3:51 pm
    Spójrzcie na wschodnią krawędź, będzie aktywnie :)
  • plejadsndz mar 17, 2024 3:51 pm

    obrazek
  • tafigndz mar 17, 2024 11:46 am
    Super. Czekam na rozpogodzenie
  • plejadsndz mar 17, 2024 11:20 am
    Myślę, że wraz z powrotem tej grupy wróci również wysoka aktywność Słońca :)
  • Astro Milandz mar 17, 2024 10:16 am
    Po dwóch tygodniach na tarczę słoneczną ponownie wraca grupa AR3590. Można już ją dostrzec przy krawędzi tarczy, co sama zrobiłam :)
  • Adamsospoapt mar 15, 2024 10:55 pm
    Podziwiam Brytyjczyków. Dlaczego? Jeden z powodów zamieszczam poniżej. Royal Astronomical Society /Królewskie Astronomiczne Stowarzyszenie/ poinformowało: "Z przyjemnością ogłaszamy, że zawarta została umowa zapewniająca dzierżawę naszej siedziby w Londynie na 999 lat. " dalej piszą "Dzięki nowej umowie zapewniającej bezpieczeństwo naszej siedziby możemy być bardziej dostępnym dla innych, jednocześnie intensyfikując nasze działania w zakresie zaangażowania społecznego w Wielkiej Brytanii." Find out more here: ras.ac.uk/news-and-press/news/deal-agreed-999-year-lease-ras-hq
  • plejadspt mar 15, 2024 8:31 pm
    Fajnie to wygląda:)
  • abcczw mar 14, 2024 3:32 pm
    Dopiero dzisiaj zacząłem się zapoznawać z tym oprogramowanie i jeszcze wiele niewiadomych, jak np. załadować świeższe dane, ale wygląda na to, że to już tuż tuż. Jak to opanuję, to może zrobię jakąś symulację video. :xsun2 Data na screenie.
    obrazek
  • plejadsśr mar 13, 2024 12:26 pm
    Nadal nie rozumiem na jakiej podstawie będą wykonywane artykuły, proszę o odpowiedź w temacie Promocja SOS w Uranii.
  • tafigśr mar 13, 2024 8:57 am
    Temat na następny artykuł w Uranii to 'Maksimum już było, czy dopiero będzie. Jak mamy coś swojego to wysyłamy na priv.
  • Astro Milawt mar 12, 2024 8:26 pm
    Bardzo dobry pomysł! :) I dziękuje raz jeszcze za umieszczenie, ogromnie mi miło ;)
  • tafigwt mar 12, 2024 8:21 pm
    Dopiero dzisiaj otrzymałem Uranię nr 1 ale to dlatego, że przyszła z uwagami naczelnego. To co nas interesuje to s.81 Foto-kolaż Mileny Niemczyk nadaje sens tej stronie! Więcej aktywności Czytelników i aktywistów SOS PTMA. Stąd kochani moja propozycja do Was o włączenie się do wspólnego redagowanie naszego biuletynu SOS PTMA w Uranii.
  • Astro Milawt mar 12, 2024 6:49 pm
    Tak, dokładnie :) Robili wspólne zdjęcie przed Planetarium i udało mi się też na chwilę załapać. Autograf też mam ;)
  • plejadspn mar 11, 2024 7:14 pm
    Astro Mila pisze: 10 mar 2024, o 18:54 Był finał Olimpiady Astronomicznej i konkursu Direction: Space :) Był w Katowicach cały weekend, to miasto teraz obchodzi tzw. Tydzień Kosmiczny
    Milena widziałem na FB, że udało Ci się zrobić fotkę z Sławoszem :D
  • plejadspn mar 11, 2024 12:12 pm
    Wow ABC fajne szkice. Ja też szkicowałem zawsze w dzienniku ale zawsze miałem problem z Saturnem 🤣
  • abcpn mar 11, 2024 11:40 am
    Odnalezione w zakamarkach starych twardych dysków moje szkice z bodajże 2012 wykonane przy pomocy SW 10". Od lewej Bóg wojny, rolnictwa i nieba. :haha
    obrazek
  • Astro Milandz mar 10, 2024 6:54 pm
    Był finał Olimpiady Astronomicznej i konkursu Direction: Space :) Był w Katowicach cały weekend, to miasto teraz obchodzi tzw. Tydzień Kosmiczny
  • plejadsndz mar 10, 2024 6:41 pm
    To świetnie :) Tylko spotkać czy prowadził jakąś prezentacje, spotkanie ?
  • Astro Milandz mar 10, 2024 4:49 pm
    Udało mi się dzisiaj spotkać polskiego astronautę - Sławosza Uznańskiego w Planetarium Śląskim w Chorzowie! :D
  • abcsob mar 09, 2024 9:32 pm
    Po M79 była mała przerwa. Gdy wróciłem do teleskopu, zaczęła już go atakować rosa. Ustał mi się tylko jeden okular 15mm reszta zaparowała. Postanowiłem jednak zmierzyć się z kolejną kometą 62P Tsuchinshan w gwiazdozbiorze Panna, który jeszcze był jednak nisko nad horyzontem. Wynik niejednoznaczny. Niby coś widziałem w miejscu komety, ale pewny nie jestem. Uznaję to podejście do 62P Tsuchinshan za porażkę.
  • Archiwalne wpisy.

Kto czatuje

Nikt nie czatuje.
Odśwież co 60 sekund
Legenda – kolory grup: Administratorzy, Moderatorzy globalni, SOS