Mój sprzęt do obserwacji

Wszystko o sprzęcie i jego wyposażeniu, który wspomaga astroamatorów w rozwijaniu swojej pasji
Magdalena
Społeczność SOS
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2019, o 20:56
 Polubiane: 8 times

Mój sprzęt do obserwacji

Post autor: Magdalena »

Kochani
Chciałam podzielic się z Wami radosną nowiną.
Spełniło się moje marzenie i dzisiaj otrzymałam fantastyczny teleskop ,dzięki któremu mogę rozwijać swoją pasję astronomiczną.
Newton o średnicy 76mm,i 700mm ogniskowej.
Teleskop ma bardzo bogate wyposażenie,a także bardzo dobry okular do obserwacji Słońca,który otrzymalam od Tadeusza Figla.
Załączniki
20190314_204619.jpg
20190314_204629.jpg
20190314_204641.jpg
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 293 times
 Polubiane: 153 times

Re: Mój sprzęt do obserwacji

Post autor: tafig »

Bardzo się cieszę, że Magdalena posłuchała mnie, zaryzykowała i zakupiła ten sprzęt. Muszę wam powiedzieć, że jak zaczynałem bawić się w obserwacje nie ufałem reflektorom. Przewijały się same refraktory. Właśnie od 76x700 zacząłem swoje obserwacje reflektorami. Jest to kapitalny sprzęt za nie duże pieniądze a na pewno nie raz sprawi radość Magdalenie. Co ciekawe sprzedawca kompletnie się nie znał ani na astronomii ani na sprzęcie twierdząc, że jest to soczewka powlekana. Chyba pierwszy raz słyszałem taką nazwę zwierciadła pokrytego aluminium. Życzę udanych obserwacji i dużo wrażeń z obcowania z tym teleskopem :hura
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
Magdalena
Społeczność SOS
Posty: 18
Rejestracja: 24 lut 2019, o 20:56
 Polubiane: 8 times

Re: Mój sprzęt do obserwacji

Post autor: Magdalena »

Tak,to prawda decyzja bardzo trafiona,choć do samego końca nie było wiadomo w jakim stanie będzie teleskop,ale po otworzeniu pudełka i złożeniu okazało się że jest nienaruszony,kompletny wszystkie części są metalowe.Dziękuję Tadziu za dobrą radę.Wreszcie udało się.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt, akcesoria, oprogramowanie”