Życie we wszechświecie (29) – zagadki z NOL (UFO).

Od wielkiego wybuchu po dzień dzisiejszy i daleko w przyszłość.
Awatar użytkownika
SPUNTI
VIP
Posty: 1637
Rejestracja: 8 lut 2019, o 20:14
 Polubiane: 18 times

Życie we wszechświecie (29) – zagadki z NOL (UFO).

Post autor: SPUNTI »

Życie we wszechświecie (29) – zagadki z NOL (UFO).
Słuchowiska radiowego nie możemy porównywać do sytuacji, które wydarzyły się naprawdę i potwierdzone przez naocznych świadków z udziałem UFO. Oczywiście ja podchodzą do tej tematyki sceptycznie i mam swoje wyrobione zdanie. Mimo to ludzie jednak coś tam widzieli co nie wolno negować tylko trzeba być ostrożnym i wyczuć sprawę czy mamy z historia do czynienia prawdziwą, czy jest to tylko zwyczajna „ściema”. W czasie II wojny światowej już w 1940 roku podczas działań wojennych nad kontynentem europejskim jak donosili naoczni świadkowie pojawiały się dziwne na niebie światła. Ruch ich był jeszcze bardziej dziwniejszy ponieważ w tym czasie na Ziemi przez ludzi nie był wytworzony żaden obiekt, aby technicznie mógł wykonywać takie manewry i poruszać się z dużą prędkością. Światła podczas II wojny światowej były dostrzegane przez pilotów bombowców również i nad Bałtykiem. Niektóre bombowce w sposób zrozumiały otwierały z broni pokładowej do nich ogień, jednak światła nie odpowiadały ogniem lecz okrążając je od razu znikały. Przypuszczano, że owe światła, które widziane były już pod koniec wojny była tajna bronią nazistów. Oczywiście można przyjąć, że od tego momentu rozpoczęła się era UFO. Tak to się rozpoczęło i w miarę upływu czasu bardziej już przyglądało się niezidentyfikowanym obiektom latającym (NOL). Już od czasów historycznych kiedy na obszarze wodnym Oceanu Atlantyckiego pomiędzy wyspami Peurto Rico i Bermudami oraz wybrzeżem Florydy Miami pojawiały się statki, nagle z niewyjaśnionych okolicznościach zaczęły nagle znikać. Obszar ten uzyskał złą sławę przyjmując nazwę początkowo Diabelskiego Trójkąta obecnie bardziej znany pod postacią Trójkąt Bermudzki. W tym obszarze oceanu Atlantyckiego dochodzi jak do tej pory do częstych nieszczęśliwych wydarzeń o katastroficznych podłożu lotniczym i morskich. Najbardziej znanym przypadkiem jest lot ćwiczebny lotniczej eskadry 19 USA pod dowództwem porucznika Taylora. W dniu 5 grudnia 1945 roku w obszarze Trójkąta Bermudzkiego zaginęła cała amerykańska załoga. Jednym spektakularnym dziwnym zjawiskiem było „cofnięcie” się w czasie. Otóż załoga obsługująca radar na lotnisku w Miami stwierdziła, że na 10 minut przed lądowaniem z ekranu radaru znikł pasażerski odrzutowiec linii "National Airlines". Zaskoczona załoga lotniska została postawiona w stan pogotowia, jednak samolot wylądował szczęśliwie. Jego załoga zdziwiona była faktem, iż coś mogło być nie w porządku. Okazało się jednak, że zegarki załogi wskazują czas z dziesięciominutowym opóźnieniem. Nikt nie potrafił jak do tej pory tego faktu wytłumaczyć w sensowny sposób…..wciąż to pozostaje jak większości przypadków zachodzących w tym rejonie tajemnicą.
Załączniki
– zagadki z NOL (UFO).
– zagadki z NOL (UFO).
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 293 times
 Polubiane: 153 times

Re: Życie we wszechświecie (29) – zagadki z NOL (UFO).

Post autor: tafig »

Za młodu dużo się o tym naczytałem. Trójkąt Bermudzki, Naskalne Rysunki, czy spotkania III stopnia, no i oczywiście strefa 51. Przez tyle lat obserwacji sam doznałem ciekawej obserwacji z tego gatunku opisanej w Skrzydlatej Polsce. Cały artykuł na jednym z poprzednich postów forum.

viewtopic.php?f=17&t=1027

Oczywiście można gdybać czy to było coś w rodzaju NOL, czy tylko jakieś światła. Myślę, że lampiony weselne wtedy jeszcze nie były w modzie, więc je na pewno można wykluczyć.
Oczywiście nie puściłem tego płazem i chciałem sprawdzić co to było. Mimo, że pisałem do naszej Rady Naukowej, Obserwatorium badające ruch sztucznych satelitów. Odpowiedź była za każdym razem taka sama. Nic takiego nie zaobserwowaliśmy.
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
Awatar użytkownika
SPUNTI
VIP
Posty: 1637
Rejestracja: 8 lut 2019, o 20:14
 Polubiane: 18 times

Re: Życie we wszechświecie (29) – zagadki z NOL (UFO).

Post autor: SPUNTI »

Każdy z nas tym bardziej obserwatorzy nieba mogą być świadkami nagłego wydarzenia, które w racjonalny sposób trudno wytłumaczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Astronomia teoretyczna”