KSIĘŻYC(1)-Srebrny Glob zdobyty.

Od wielkiego wybuchu po dzień dzisiejszy i daleko w przyszłość.
Awatar użytkownika
SPUNTI
VIP
Posty: 1637
Rejestracja: 8 lut 2019, o 20:14
 Polubiane: 18 times

KSIĘŻYC(1)-Srebrny Glob zdobyty.

Post autor: SPUNTI »

Spoglądając na błękitne niebo podczas kiedy Słońce całą ziemską przyrodę przepięknie ubarwia kolorami,czasami można dostrzec naturalnego satelitę Ziemi. Jednak najlepsza widoczność i okazja do jego obserwacji nadarza się w godzinach nocnych. Nawet kiedy jesienią pojawia się mgła, a zimą pada śnieg, przez warstwy chmur przebija się nieraz ledwo co widoczna tarcza Księżyca. Księżyc to taka naturalna latarnia stanowiąca niekiedy zbawienie na nie oświetlonych wiejskich polnych drogach i ścieżkach. Jednak jego jasno-srebrny blask czasem tak wszystko w ciemną noc oświetla, że stanowi dużą przeszkodę do wykonywania obserwacji astronomicznych głębokiego Kosmosu. Żeby poznać jego naturę oprócz wykonywanych obserwacji naziemnych, najlepiej byłoby tam się na nim znaleźć osobiście. Ludzkość ma już to za sobą. Tak się stało pół wieku temu kiedy realizowano załogową misje lotów Apollo. Jak do tej pory po jego powierzchni „”spacerowało” 12 ludzi. Dotychczasowe wyprawy na powierzchnię Księżyca były rekonesansem. Teraz w trzeciej dekadzie XXI wieku nadchodzi era aby na nim założyć stałe bazy naukowe. Nie ma chyba człowieka na Ziemi, który by na Księżyc nie zwrócił uwagi. Zapewne niekiedy po ciężkim dniu pracy koił nas wieczorem jego widok na sferze niebieskiej. Chciałbym abyśmy wspólnie odwiedzili księżycowy glob, jego powierzchnie i znajdujące się na nim różne formacje rzeźby jego terenu. Jak przed chwilą wspomniałem, taki bezpośredni z nim kontakt miało tylko 12 ludzi z planety Ziemia. Natomiast inni będą mieli szansę już w niedalekiej przyszłości kiedy to powstaną pierwsze bazy naukowe. Myślę, że już za 100-200 lat liczebność ludzkiej populacji na Księżycu znacznie się zwiększy. Wybierzmy się w taką wyimaginowana podróż na powierzchnię naszego naturalnego satelity. Poznamy jego prawdziwą naturę z jaką przyjdzie się nam na nim zmagać, będziemy podziwiać piękne krajobrazy kiedy staniemy na szczycie obrzeża wału centralnego karteru Kopernik czy Tycho.
Załączniki
Srebrny Glob zdobyty.
Srebrny Glob zdobyty.
Awatar użytkownika
egaudia
Społeczność SOS
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2021, o 00:35
Kontakt:

Re: KSIĘŻYC(1)-Srebrny Glob zdobyty.

Post autor: egaudia »

Ja tam nie jestem skłonny powiedzieć że tam jakieś bazy powstaną w przeciągu 100 lat, nie mamy w cale takiego rozwoju szybkiego o jakim się mówi. Pamiętam 20 lat temu to się mówiło że będziemy mieli samochody które będą latać jak w 5 elemencie (tym filmie), a pewnie jeszcze przez najbliższe 40 lat ich nie zobaczymy :).
Pozycjonowanie wizytówek Google Moja firma http://egaudia.pl/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Astronomia teoretyczna”