ALBERT EINSTEIN.

Od wielkiego wybuchu po dzień dzisiejszy i daleko w przyszłość.
Awatar użytkownika
SPUNTI2021
VIP
Posty: 1632
Rejestracja: 8 paź 2021, o 17:35
Lokalizacja: Bełchatów, Złotniki - Jelonek
 Polubił: 3 times
 Polubiane: 197 times

ALBERT EINSTEIN.

Post autor: SPUNTI2021 »

Albert Einstein pracując jako urzędnik patentowy miał dość dużo wolnego czasu w swojej wykonywanej pracy zawodowej. Dlatego mógł jako w pewnym sensie człowiek wolny snuć swoje założenia i teorie. Pisząc swoje naukowe rozważania myślowe i zamieszczając je w „Annalen der Physik” zamieścił bardzo znakomity materiał dotyczące prędkości światła. Tym artykułem w praktyce rozpoczął swoją pracę nad szczególną teorią względności zajmująca się zagadnieniem dylatacją czasu i ruchem. We swoich późniejszych wspomnieniach pisał…” muszę przyznać, że na samym początku kiedy szczególna teoria względności zaczęła we mnie kiełkować, targały we mnie wątpliwości wszelkiego rodzaju”… Głównym odkryciem w szczególnej teorii względności jakim Einstein się zajmował było udowodnienie, że pojęcie czasu używanie jako stałą jednostkę jest dalece mylne i błędne. Dotychczas naukowcy fizycy j zwykli ludzie czas przedstawiali jako jego uniwersalność na każdym kroku. Dotyczyło przede wszystkim w życiu codziennym jak i też w obowiązujących prawach fizyki. Czas upływał tak samo niezależnie gdzie byśmy się znajdowali i jak szybko byśmy podróżowali naliczano go jako samo. Odliczał w jednakowy sposób rytm całego wszechświata. Tyknięcie wskazówki zegara czasowo było takie samo w Londynie czy w Los Angeles czy też w Tokio i tak samo analogicznie myślano jest daleko na planetach znajdujących się od Ziemi. W tym czasie, czas dal wszystkich upływał tak samo jest on uniwersalny i jego rytm dokonywania pomiarów nie podlega żadnej dyskusji. Czyżby ? .. do momentu kiedy nie wkroczył z swoją teorią czasu Albert Einstein i nie namieszał właśnie z czasem i ruchem. W szczególnej powstającej teorii względności Albert Einstein wszystkiemu zaprzeczył. W jego teorii czas jest jednostką zmienną dająca się rozciągać, czas można spowolnić. Czas może się różnic pomiędzy nami udowadnia Einstein zegar poruszający spóźnia się w stosunku do zegara nieruchomego.
Załączniki
face (1).JPG
ODPOWIEDZ

Wróć do „Astronomia teoretyczna”