Astronautyka(64)- Ziemia z kosmosu.

Czyli człowiek i jego narzędzia w przestrzeni kosmicznej.
Awatar użytkownika
SPUNTI
VIP
Posty: 1637
Rejestracja: 8 lut 2019, o 20:14
 Polubiane: 18 times

Astronautyka(64)- Ziemia z kosmosu.

Post autor: SPUNTI »

W przedstawionych zagadnieniach astronautycznych zajmowaliśmy się zagadnieniami czysto technicznymi . Jeżeli już astronauci znajdują się poza atmosferą ziemską zachwyceni są wyglądem naszej planety i przestrzeni kosmicznej. Chciałbym przedstawić pierwsze wrażenia astronautów, którzy pokonali barierę ziemskiej atmosfery i znaleźli się wysoko nad jej powierzchnią. Pierwszy człowiek znajdujący się na orbicie wokółziemskiej Jurij Gagarin tak opisywał jej wygląd….” Nasza planeta wygląda mniej więcej tak jak oglądana z lecącego samolotu odrzutowego na wielkich wysokościach. Wyraźnie zarysowane są górskie szczyty , wielkie rzeki , ogrome leśne masywy, plamki wysp , linia brzegowa mórz. Widziałem , obłoki i delikatne ich cienie na dalekiej ukochanej Ziemi”…. ….” Jak wygląda powierzchnia wód ? . jest ciemna , lekko pobłyskująca”….. ….” Gdy patrzyłem w kierunku horyzontu widziałem ostre , kontrastowe przejścia jasnej powierzchni Ziemi w zupełne czarne niebo. Ziemia cieszyła wzrok soczystą paletą barw. Otoczona była bladoniebieską aureolą . potem ten pas stopniowo ciemnieje staje się turkusowy, błękitny, przechodząc wreszcie w czerń”…. Opisy Ziemi przez różnych astronautów oglądających powierzchnie naszej planety są najróżniejsze pod względem jej zachwytu tak jak ona wygląda z Kosmosu. Jedyny motyw jaki się przewija to jej piękno na tle czarnej otchłani Kosmosu.
Załączniki
Astronautyka(64)- Ziemia z kosmosu.
Astronautyka(64)- Ziemia z kosmosu.
face.JPG (17.82 KiB) Przejrzano 1407 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmonautyka”