Astronautyka(65) – tematyka astronautyki

Czyli człowiek i jego narzędzia w przestrzeni kosmicznej.
Awatar użytkownika
SPUNTI
VIP
Posty: 1637
Rejestracja: 8 lut 2019, o 20:14
 Polubiane: 18 times

Astronautyka(65) – tematyka astronautyki

Post autor: SPUNTI »

Astronautyka(65) – tematyka astronautyki
Tematyka samej astronautyki jest tak potężna, zagadnienia w niej są niewyczerpalne podobnie jak i w astronomii. Nie przedstawiałem jak dotąd specjalnie tutaj historię lotów kosmicznych tzn. dat startów rakiet z nazwiskami załóg mijałoby się to się z celem każdy z nas może przeczytać w encyklopedii czy też w Internecie. Zajmowałem się raczej techniką astronautyczną i możliwościami lotów. Zdaję sobie, że do końca tematyka astronautyki jest nie poruszana jak budowa stacji kosmicznej możliwości budowy baz naukowych na innych planetach. Nie poruszona jest także tematyka związane z medycyną kosmiczna, warunków łączności i przekazywania informacji. Ważne są to zagadnienia, które mają poważne też znaczenie na powodzenie załogowych lotów kosmicznych i nie tylko. Z drugiej strony myślę udało mi się w sposób oczywisty nakreślić przybliżony obraz astronautyczny bez którego astronomia jeszcze by „kulała”. Przykładem może być misja Marinera – 10 i Messengera, próbniki odsłoniły nam obraz planety. Co nas w astronautyce czeka w XXI wieku . Na pewno przez okres najbliższy 10-15 lat w pewnym stopniu powrócimy na powierzchnię księżyca chciał nie będzie ona aż tak on naszym głównym celem. W połowie alt 50-tych XXI wieku w pewnym stopniu już opanujemy Czerwoną Planetę gdzieś ok. 2070-2075 powstaną tam pierwsze bazy naukowo – badawcze. Pod koniec XXI wieku być może uda się pierwsza załogowa misja w okolice Jowisza z lądowaniem na którymś z jego księżyców. Na pewno oprócz ISS-y powstanie w XXI wieku potężna stacja kosmiczna, na której będzie przebywało kilkadziesiąt ludzi na stałe prowadząc badania nad hodowlą roślin i pozyskiwania z nich żywności. To jest przyszłościowy etap podboju Kosmosu. ..posty tegoż zagadnienia będą kontynuowane
Załączniki
Astronautyka(65) – tematyka astronautyki
Astronautyka(65) – tematyka astronautyki
face1.jpg (15.88 KiB) Przejrzano 629 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosmonautyka”