DNA

Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 293 times
 Polubiane: 153 times

DNA

Post autor: tafig »

„DNA” to powieść science-fiction. Przeznaczona dla młodzieży i dorosłych. Jak na dzisiejsze czasy dość nietypowa, bo bez superbohaterów. A o czym? Myślę, że w tym miejscu zamieszczę po prostu fragment PROLOGU, odnoszący się do wątku tytułowego powieści:

„Czy zdarzyło Ci się kiedyś mieć przeczucie, że za chwilę zadzwoni Twój telefon i usłyszysz w nim głos męża, żony, ojca, matki, Twojego dziecka? No i niemal w tym samym momencie nadeszło połączenie!
Jak wytłumaczysz fakt, że niektóre z Twoich dziwnych snów, potrafią czasami sprawdzić się co do joty?
Ile razy obróciłeś się z niewyraźnym uczuciem, że jakaś osoba wpatruje się w Twoje plecy? I rzeczywiście tak było. Patrzyła.



Co mnie zainspirowało? Hm.... kilka spraw: (1)moje astronomiczne hobby (a z czasów szkolnych i studenckich również zainteresowanie biologią), (2)kilka nie znających się ze sobą osób, od których... (bo chętnych zabieram na teleskopowe obserwacje nieba) ...parę razy usłyszałem, że powinienem coś napisać i.... (3)....samochodowa nuda. No to sobie pomyślałem „A w sumie, to dlaczego nie?”. Tak więc, któregoś dnia zabrałem ze sobą do pracy mojego starego laptopa i tak się zaczęło.

Acha.... Jest(4) jeszcze COŚ, co popycha mnie do przodu. I nie mam na myśli zysków materialnych. Ale to już temat na zupełnie inną powieść – bardzo osobistą, a mogącą pomóc niektórym osobom. Do tego muszę jednak jeszcze dojrzeć.

Autor: Maciej Górniak






DNA.jpg
https://wspieram.to/powiesc-s-f-DNA?fbc ... dCZqDxSC9A
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
Janusz Wiland
Społeczność SOS
Posty: 3
Rejestracja: 24 lis 2020, o 16:55

Re: DNA

Post autor: Janusz Wiland »

Maciej Górniak - DNA - Powieść science-fiction.
Nasz kolega, od ponad roku członek oddziału PTMA Warszawa, napisał pierwszy tom powieści science fiction. Od wielu miesięcy wiem o tym, że tworzy swoją trylogię, rozmawialiśmy (tylko ze sobą) o tym na naszych spotkaniach na Bartyckiej. Ponieważ jestem fanem literatury SF, więc udało mi się namówić Macieja, abym mógł przeczytać ten jego pierwszy tom. Obiecałem, że przy okazji będę mógł może coś wychwycić do ewentualnej poprawy. Powiem Wam, że z niepokojem wziąłem się za czytanie tej dość dużej książki napisanej przez nikomu nieznanego pisarza. Ale już od pierwszych stron zostałem wciągnięty w tę powieść, która dla mnie jest świetnie napisana - w stylu dawnych mistrzów pióra, których bardzo lubię czytać - mam na myśli Stanisława Lema i Janusza A. Zajdla. Takie science-fiction jakie mamy w DNA lubię najbardziej. Tę powieść przeczytałem już dwa razy 🙂 i niedługo zrobię to jeszcze raz jak tylko wyjdzie to pierwsze wydanie.
W związku z dużymi wydatkami łączącymi się z wydaniem tej książki (profesjonalna korekta, druk, ilustracje itp) Maciej umieścił na portalu WSPIERAM.TO informację o możliwości dołożenia swojej cegiełki, aby ta powieść ukazała się drukiem w stosownej ilości. Gorąco zachęcam do wsparcia i polecam tę powieść
Wejdźcie w ten link w pierwszym poście i przeczytajcie informacje o tej książce. Jest tam jej fragment.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wszystkie inne tematy astronomiczne, lub nieastronomiczne.”