IV Zjazd SOS PTMA

Informacje o Sekcji Obserwacji Słońca i innych sekcjach należących do PTMA
Awatar użytkownika
tafig
Moderator Globalny
Posty: 590
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 128 times
 Polubiane: 93 times

IV Zjazd SOS PTMA

Post autor: tafig »

Nie wiem czy to już czas o tym pisać bo do tego wydarzenia jeszcze mamy dwa lata. Niemniej warto już przedstawić kilka ważnych informacji na jego temat. I tak chciałbym aby ten zjazd odbył się w Warszawie, miedzy innymi dlatego, że mamy tam silną grupę słoneczną kierowaną przez Roberta Nowakowskiego. Czy tylko dlatego? Myślę, że głównym powodem jest spotkanie tam wszystkich koordynatorów kiedyś i obecnie kierujących Sekcją Obserwacji Słońca, która jest jedną z bardziej aktywnych sekcji Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i nie jest to tylko moje zdanie ale również informacja, którą przekazał Janusz Jagła- prezes PTMA na uroczystości 100- lecia tego towarzystwa. Tak więc chciałbym zaprosić na to spotkanie takie osoby jak: Andrzej Pilski, Janusz Kosiński, Bartosz Dąbrowski, Agnieszka Wilińska i obecnego koordynatora Tadeusza Figla. Mam zamiar również zaprosić byłych obserwatorów SOS PTMA. Myślę, że to będzie spotkanie dwóch epok sekcji słonecznej: tej "ręcznej"- raporty wysyłane pocztą i tej "automatycznej"- raporty wysyłane bezpośrednio na stronie. Mam nadzieję tylko, że pandemia nam na to spotkanie pozwoli. Dlatego już dzisiaj powołuję komitet zjazdowy w skład, którego wchodzić będą następujące osoby:

Komitet zjazdowy:
Tadeusz Figiel
Robert Nowakowski
Janusz Jagła
Sebastian Soberski
Sebastian Lewandowski

Musimy się zastanowić co przygotować na ten szczególny zjazd, notabene przypadający niemal 40 lat po zrodzeniu sekcji występującej pod nazwą SOS PTMA. Zatem proszę wszystkich, którzy mają jakieś pomysły na to nasze święto o składanie ich w odpowiedziach pod tym postem.
Załączniki
Camk Warszawa.jpg
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
Awatar użytkownika
SPUNTI2021
Moderator Globalny
Posty: 480
Rejestracja: 8 paź 2021, o 17:35
Lokalizacja: Bełchatów, Złotniki - Jelonek
 Polubiane: 62 times

Re: IV Zjazd SOS PTMA

Post autor: SPUNTI2021 »

Muszę się pochwalić pierwszy raz w CAMK-u byłem w maju 1981 roku miałem tam swój referat wspólnie z kolegą na temat określenia widoczności gwiazd podczas zakryć przez tarczę Księżyca. Kurde, to już ponad 40 lat… ale ten czas szybko przeleciał. Informacja o Seminarium SOPiZ zamieszczona była w nr 5 Biuletynu Sekcji SOPiZ.
Załączniki
face.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sekcje tematyczne PTMA”