Spotkanie redakcyjne

Nasze czasopismo PTMA
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 294 times
 Polubiane: 153 times

Spotkanie redakcyjne

Post autor: tafig »

16 września ubiegłego roku w Obserwatorium w Piwnicach miało miejsce spotkanie redaktorów i współpracowników czasopisma oraz współpracowników portalu Urania. Tak się złożyło, że również jako stały już współpracownik czasopisma zostałem zaproszony na to spotkanie. Miałem okazję poznać tam fantastycznych ludzi, których znałem jedynie z portali społecznościowych albo ze słyszenia. Do takich znakomitości zaliczyłbym Pana Jana Desselbergera czy Marka Mućka a także Jacka Drążkowskiego redaktora technicznego Uranii. Oczywiście było znacznie więcej osób, niektórych już znałem osobiście. Wisienką na przysłowiowym torcie było wejście na czaszę radioteleskopu. Przedtem trzeba było przeciskać się wąskimi przejściami wewnątrz RT4. Potem nastąpiła debata na sali audiowizualnej, na której każdy wspomniał coś o sobie a potem wysłuchaliśmy redaktora naczelnego Macieja Mikołajewskiego. Nie muszę pisać o czym mówił bo to wiadomo z racji funkcji w czasopiśmie. Przedstawiono nam raczkujący projekt AstroGPS. Wieczorem spotkaliśmy się przy stole na wspólnej kolacji, która się trochę przedłużyła. W niedzielę po śniadaniu zwiedzaliśmy obserwatoria z teleskopami optycznymi, robiliśmy pamiątkowe zdjęcia, których kilka zamieszczam poniżej.
Załączniki
DSC_9916.JPG
DSC_9903.JPG
DSC_9899.JPG
DSC_9898.JPG
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 294 times
 Polubiane: 153 times

Re: Spotkanie redakcyjne

Post autor: tafig »

Przedstawiam krótki filmik nagrany podczas spotkania.
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urania Postępy Astronomii”