Cześć :)

Kilka zdań o sobie. Czym się zajmujesz i skąd jesteś.
Awatar użytkownika
Moniorek
Społeczność SOS
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2021, o 10:10
 Polubił: 3 times
 Polubiane: 2 times

Cześć :)

Post autor: Moniorek »

Cześć wszystkim :)
Kilka słów o sobie.. Jestem Monika, mieszkam w Warszawie. W latach licealnych jedną z moich pasji była właśnie astronomia, która musiała pójść na boczny tor, żebym mogła zdobyć wiedzę i doświadczenie w dziedzinie, w której aktualnie spełniam się zawodowo. Na co dzień pracuję w laboratorium jako genetyk populacyjny, a że pracę ustabilizowałam i swoje demony odchowałam, to mogłam wrócić do swojej miłości sprzed lat. I tak oto jestem szczęśliwym posiadaczem GSO 12", SW 150/750, przy użyciu którego mam zamiar wdrożyć się astrofotografię, oraz "pseudo" lornetki Celestrona 20x80 - którą uwielbiam. Myślałam, że niewiele już mi do szczęścia będzie potrzebne (co najwyżej jakieś fajne okularki, filtry itp. akcesoria, na które wydam miliony monet), do momentu, kiedy znalazłam się na zlocie Astrolife i popatrzyłam przez Lunta 60mm..i tak właśnie znalazłam się tutaj (zaciągnięta za chabety przez Roberta - dzięki ;) ).
Raczej obserwuję, czytam, nieśmiało przedstawiam pomysły, bo uważam że moja wiedza jeszcze się nie nadaje do tryskania na prawo i lewo sugestiami.
Dziękuję za zaproszenie do grupy i na forum :D
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 830
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 294 times
 Polubiane: 153 times

Re: Cześć :)

Post autor: tafig »

Witam jeszcze raz na forum. Jest to forum mało wymagające i dla takich jak ty czy my. Mogę powiedzieć tak; zloty uczą i trochę psują. Może to słowo nie adekwatne ale coś w tym jest. Ja prawie wcale nie jeżdżę na zloty. Jeżdżę tylko na zjazdy, które sam organizuję. Dlaczego psują? Otóż jadą tam osoby nieraz bardzo majętne, które stać na zakup sprzętu za tysiące zł. Jeśli ktoś zobaczy coś takiego a nie ma tyle funduszy, to od razu odechciewa się mu tej pasji. Dla mnie bardziej wartościowi są ci mali, a więc tacy jak my. To jest właśnie piękne. Mając niezbyt wielkie wygórowania wyciągnąć ze sprzętu, który się posiada maksymalnie ile się da. Początki zawsze są trudne, tak jak w całym naszym życiu. :xsun2
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ASTRobert
Społeczność SOS
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2021, o 18:01
 Polubił: 9 times
 Polubiane: 11 times

Re: Cześć :)

Post autor: ASTRobert »

Cześć Monika :hura Bardzo się cieszę, że jesteś z nami i będziemy wspólnie budować naszą społeczność miłośników obserwacji Słońca :xteleskop: :xsun2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedstaw się”