Witam wszystkich obserwatorów nieba a szczególnie Słoneczników

Kilka zdań o sobie. Czym się zajmujesz i skąd jesteś.
Awatar użytkownika
Jerzy Łągiewka
Społeczność SOS
Posty: 21
Rejestracja: 9 sty 2021, o 14:49
Lokalizacja: Cęstochowa
 Polubił: 28 times
 Polubiane: 16 times

Witam wszystkich obserwatorów nieba a szczególnie Słoneczników

Post autor: Jerzy Łągiewka »

Dzień dobry.

Jestem nowy. Trafiłem na Forum z zaproszenia Administratora.

Jestem w zasadzie lunarystą ale fotografuję również inne ciała Układu Słonecznego. Słońce jest również tematem moich sesji fotograficznych, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się na nim duże grupy plam. W młodym wieku wykonywałem systematyczne obserwacje plam słonecznych i to zamiłowanie do zaplamionego Słońca zostało mi do dzisiaj. Właśnie pierwszym moim postem w dziale "Słońce" jest mini reportaż z listopada ubiegłego roku, gdy niespodziewanie, po okresie niskiej aktywności, Słońce obudziło się, powodując w krótkim czasie powstanie dużych grup plam.

Niebo z podczęstochowskich okolic nie wyróżnia się niczym od reszty kraju ale może od czasu do czasu uda mi się zrobić jakieś zdjęcia zjawisk astronomicznych i będę miał przyjemność Wam je przedstawić.

Życzę pogodnego nieba i pozdrawiam użytkowników Forum.
Refraktor achromatyczny TS152/900, ASI290MM, wąskie spektrum 35nm Hα.
MAK150/1800 do wizuala i zdjęć w szerokim spektrum.
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 293 times
 Polubiane: 153 times

Re: Witam wszystkich obserwatorów nieba a szczególnie Słoneczników

Post autor: tafig »

Witamy również. Każdy z nas słoneczników wieczory a czasem i noce spędza pod gwiazdami, dlatego rozszerzyliśmy nasze forum i stronę o praktycznie całą astronomię teoretyczną i obserwacyjną, jak również kosmonautykę. Zapraszamy do tworzenia razem z nami tego forum i korzystania z jego dobrodziejstw. Mam tu na myśli dział "Pobieralnia" gdzie można pobrać ciekawe artykuły i programy astronomiczne. Życzę również zdrowia i samych słonecznych dni i ciemnych nocy.
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedstaw się”