GrupaAbelowa

Kilka zdań o sobie. Czym się zajmujesz i skąd jesteś.
GrupaAbelowa
Społeczność SOS
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2019, o 22:51
 Polubił: 1 time

GrupaAbelowa

Post autor: GrupaAbelowa »

Witam,
Pewnie zastanawiacie się skąd taki nik? Otóż planuję nie działać w pojedynkę. Chciałabym by pomogli mi moi uczniowie z którymi poznajemy razem tajemnice kosmosu. Co z tego uda się zrealizować, to się okaże.
A ja astronomią zaczęłam się interesować od Gimnazjum, kiedy usłyszałam o Czarnych Dziurach. Mój nauczyciel fizyki rozumiał to pojęcie, ale z oczywistych względów nie potrafił mi to wytłumaczyć. Gdy już dotarłam na studia astronomii zrozumiałam dlaczego miał z tym taki problem. To przecież bardzo trudne zagadnienie. Ależ za to jakie interesujące!
No i tak brnę w astnonomię. Najbardziej uwielbiam obserwować i analizować dane. Samych obserwacji Słońca mam dosyć sporo. Teraz mam urlop, ale póżniej wrócę do moich ulubionych obserwatoriów do pracy, by dalej odkrywać kosmos.
Justyna
Awatar użytkownika
abc
Społeczność SOS
Posty: 270
Rejestracja: 7 lut 2019, o 21:16
 Polubił: 18 times
 Polubiane: 30 times

Re: GrupaAbelowa

Post autor: abc »

Witamy na forum. Mnie nick GrupaAbelowa skojarzył się z matematyką i intuicja podpowiadał, że osoba kryjąca się pod nim ma z nią dużo wspólnego.
Mam nadzieję, że będziemy w stanie pomóc w przedsięwzięciu i w zgłębianiu tajemnic kryjących się przed nami w głębinach kosmos. Jest ich naprawdę baaardzo dużo. Tak naprawdę nie do ogarnięcia przez jednostki. Dlatego warto łączyć się w grupy i wspólnie dzielić się posiadaną wiedzą i umiejętnościami. W przypadku obserwacji Słońca budujemy i łączymy od pewnego czasu grupę miłośników naszej dziennej gwiazdy :arrow: http://sos.poa.com.pl/
Osobiście szczerze mówiąc, to bardziej wolę analizę danych od ich zbierania :chatownik Od niedawna otworzyliśmy to forum, na którym można dzielić się obserwacjami, wiedzą, wynikami i wnioskami naszych analiz, jak również porozmawiać o inny rzeczach niekoniecznie związanymi z naszą pasją. Mimo że w niektórych dziedzinach wiedzy można by powiedzieć że nie da się już nic więcej wykryć, to kto wie kiedy przyjdzie człowiek, który "nie wiedział że się nie da i to zrobi". Młode pokolenie to nasza przyszłość, w którą warto inwestować swój czas i przekazywać swą wiedzę.
Pozdrawiam.
Krzysztof
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 293 times
 Polubiane: 153 times

Re: GrupaAbelowa

Post autor: tafig »

Witam grupę Pani Justyny. Cieszę się, że dołączył do nas zawodowy astronom. Liczę na wymianę doświadczeń i zapraszam do dyskusji na forum.
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedstaw się”