Witam!

Kilka zdań o sobie. Czym się zajmujesz i skąd jesteś.
RobertGorecki
Społeczność SOS
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2020, o 14:59
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Witam!

Post autor: RobertGorecki »

Witam Wszystkich!
Jestem Robert mam 32l i jestem z okolic Warszawy a dokładniej mieszkam pod Grodziskiem Mazowieckim:) od lat nie mogę się zebrać i poświecić temu o czym zawsze marze a mianowicie obserwacji nieba :) mam nadzieje ze na to nigdy nie będę za stary:) nie mam wystarczającej wiedzy ani ssprzętu ale od czegos trzeba zaczac :) wiec znalazłem forum i mam nadzieje ze uda mi się dokształcić w temacie i pomożecie mi dobrać jakis sprzęt:) Chciał bym nawiązać tez znajomość z kimś kto ma odpowiednie doświadczenie i chciał by pokazać teleskop coś opowiedzieć itd :) pozdrawiam !!!
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 830
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 294 times
 Polubiane: 153 times

Re: Witam!

Post autor: tafig »

Witamy na naszym forum. Na obserwacje nieba nikt nie jest za stary. Oczywiście najpierw proponowałbym aby zaznajomić się z gwiazdozbiorami i obiektami w nich wartych uwagi. Do tego wystarczy nieuzbrojone oko, ewentualnie lornetka na początek 10 x 50. Jeśli już wertowałeś po stronach forum to z pewnością dowiedziałeś się, iż jest to również forum obserwatorów Słońca, gdzie można zapisać swój raport z obserwacji plam słonecznych. Ja jestem Tadeusz i jestem koordynatorem tej sekcji. Sekcja należy do Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Jest to jedna z najprężniej działających sekcji.
Pozdrawiam!
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
RobertGorecki
Społeczność SOS
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2020, o 14:59
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Witam!

Post autor: RobertGorecki »

Witam serdecznie !
Dobrze że odrazu mam doczynienia z profesjonalistą:)czy organizujecie jakieś spotkania czy każdy sam się zajmuje obserwacja i tutaj tylko dzielicie się informacjami ?
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 830
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 294 times
 Polubiane: 153 times

Re: Witam!

Post autor: tafig »

Tutaj poczytasz trochę o naszych zjazdach.
viewforum.php?f=21
Ostatnio w wyniku pandemii przenosimy się na platformę zoom.
Chcesz uczestniczyć to daj znać. Pierwsze oficjalne spotkanie w styczniu.
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedstaw się”