Porządek tematyczny

Wszelkie sugestie, opinie, pomysły itp są mile widziane i będą wnikliwie analizowane.
Awatar użytkownika
lukasz_kucemba
Społeczność SOS
Posty: 64
Rejestracja: 7 lut 2019, o 21:46

Porządek tematyczny

Post autor: lukasz_kucemba »

W związku z nabieraniem tempa na forum i powstawaniem nowych wątków mam pewną sugestię co do jego funkcjonowania. Zauważyłem, że wątki potrafią się powielać w różnych działach. Proponuję, aby podczas wrzucania informacji w miarę możliwości sprawdzić, czy podobny wątek nie istnieje. Jeśli tak to po prostu podłączyć się pod niego. Tworzenie nowych wątków będzie owszem nabijało licznik w tej kwestii, lecz równocześnie tworzy "puste przebiegi" tzn. nowy wątek i pustka. Podłączanie informacji do istniejących wątków służyć będzie rozwijaniu dyskusji.
Awatar użytkownika
krzysztof
Administrator
Posty: 5
Rejestracja: 6 lut 2019, o 21:58
 Polubił: 6 times

Re: Porządek tematyczny

Post autor: krzysztof »

Oprócz danych tobie wczoraj uprawnień pozwalających między innym łączyć i przenosić wątki, dajemy ci jako moderatorowi globalnemu wolną rękę decyzyjną. Całkowicie się zgadzam z powyższymi sugestiami i masz moje poparcie co do uporządkowania forum. W niektórych działa wyświetlają się niepotrzebnie aktywne wątki, dzisiaj się tym zajmę.
GrupaAbelowa
Społeczność SOS
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2019, o 22:51
 Polubił: 1 time

Re: Porządek tematyczny

Post autor: GrupaAbelowa »

Pytanie, zauważyłam, że z danego dnia mogą pojawić się kilka obserwacji ( fajnie, że kilka osób obserwuje) . Czy warto otwierać dla każdej obserwacji osobny watek? A może lepiej na dany dzień otwierać watek i tam dodawać kolejne obserwacje kolejnych obserwatorów?
Awatar użytkownika
lukasz_kucemba
Społeczność SOS
Posty: 64
Rejestracja: 7 lut 2019, o 21:46

Re: Porządek tematyczny

Post autor: lukasz_kucemba »

Słuszna uwaga. Postaram się ogarnąć temat wieczorem po powrocie z pracy.
Awatar użytkownika
lukasz_kucemba
Społeczność SOS
Posty: 64
Rejestracja: 7 lut 2019, o 21:46

Re: Porządek tematyczny

Post autor: lukasz_kucemba »

Dokonałem pewnego porządkowania w dziale Aktualnie na Słońcu. Połączyłem powtarzające się wątki i teraz wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu. Prosiłbym żeby zastosować się do zasady tytułowania wątków ze zdjęciami ponieważ w przyszłości w prosty sposób będzie można namierzyć interesującą nas datę. Ponadto po założeniu wątku przez pierwszego użytkownika w dniu dobrze byłoby podpinać się pod niego bez konieczności tworzenia nowego. Zaoszczędzi mi to mnóstwa czasu :arrow: :idea: :)
Załączniki
alfa.jpg
GrupaAbelowa
Społeczność SOS
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2019, o 22:51
 Polubił: 1 time

Re: Porządek tematyczny

Post autor: GrupaAbelowa »

Zdecydowanie jest lepiej ;)
GrupaAbelowa
Społeczność SOS
Posty: 14
Rejestracja: 15 lut 2019, o 22:51
 Polubił: 1 time

Re: Porządek tematyczny

Post autor: GrupaAbelowa »

Tak teraz oglądam wykresy ze strony SOS PTMA. Wydaje mi się, że warto pokazać wartość liczby R = 0. Gdy wartość ta jest różna od zera, to widać ładny słupek. A jak już jest równa zero to wygląda na to jakby to był brak w obserwacjach, a przecież obserwacje są.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy związane z funkcjonowaniem forum i strony SOS”