Strona 1 z 1

Porządek tematyczny

: 13 lut 2019, o 21:19
autor: lukasz_kucemba
W związku z nabieraniem tempa na forum i powstawaniem nowych wątków mam pewną sugestię co do jego funkcjonowania. Zauważyłem, że wątki potrafią się powielać w różnych działach. Proponuję, aby podczas wrzucania informacji w miarę możliwości sprawdzić, czy podobny wątek nie istnieje. Jeśli tak to po prostu podłączyć się pod niego. Tworzenie nowych wątków będzie owszem nabijało licznik w tej kwestii, lecz równocześnie tworzy "puste przebiegi" tzn. nowy wątek i pustka. Podłączanie informacji do istniejących wątków służyć będzie rozwijaniu dyskusji.

Re: Porządek tematyczny

: 14 lut 2019, o 06:44
autor: krzysztof
Oprócz danych tobie wczoraj uprawnień pozwalających między innym łączyć i przenosić wątki, dajemy ci jako moderatorowi globalnemu wolną rękę decyzyjną. Całkowicie się zgadzam z powyższymi sugestiami i masz moje poparcie co do uporządkowania forum. W niektórych działa wyświetlają się niepotrzebnie aktywne wątki, dzisiaj się tym zajmę.

Re: Porządek tematyczny

: 20 lut 2019, o 09:04
autor: GrupaAbelowa
Pytanie, zauważyłam, że z danego dnia mogą pojawić się kilka obserwacji ( fajnie, że kilka osób obserwuje) . Czy warto otwierać dla każdej obserwacji osobny watek? A może lepiej na dany dzień otwierać watek i tam dodawać kolejne obserwacje kolejnych obserwatorów?

Re: Porządek tematyczny

: 20 lut 2019, o 13:50
autor: lukasz_kucemba
Słuszna uwaga. Postaram się ogarnąć temat wieczorem po powrocie z pracy.

Re: Porządek tematyczny

: 20 lut 2019, o 21:34
autor: lukasz_kucemba
Dokonałem pewnego porządkowania w dziale Aktualnie na Słońcu. Połączyłem powtarzające się wątki i teraz wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu. Prosiłbym żeby zastosować się do zasady tytułowania wątków ze zdjęciami ponieważ w przyszłości w prosty sposób będzie można namierzyć interesującą nas datę. Ponadto po założeniu wątku przez pierwszego użytkownika w dniu dobrze byłoby podpinać się pod niego bez konieczności tworzenia nowego. Zaoszczędzi mi to mnóstwa czasu :arrow: :idea: :)

Re: Porządek tematyczny

: 21 lut 2019, o 08:24
autor: GrupaAbelowa
Zdecydowanie jest lepiej ;)

Re: Porządek tematyczny

: 23 paź 2019, o 13:13
autor: GrupaAbelowa
Tak teraz oglądam wykresy ze strony SOS PTMA. Wydaje mi się, że warto pokazać wartość liczby R = 0. Gdy wartość ta jest różna od zera, to widać ładny słupek. A jak już jest równa zero to wygląda na to jakby to był brak w obserwacjach, a przecież obserwacje są.