Podsumowanie 2019 Roku

Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 293 times
 Polubiane: 153 times

Podsumowanie 2019 Roku

Post autor: tafig »

Pomału dobiega końca rok 2019. Dla jednych był dobry, dla innych nie. Dla mnie osobiście ten rok był bardzo smutny, a dla sekcji, którą od 2012 roku prowadzę rok był znakomity. Co udało się, a co nie udało się do końca przeprowadzić? Zacznijmy jednak od początku. Naszym priorytetem już od lat jest wydanie kalendarza astronomicznego. Niestety w tym roku nie udało nam się go wydać. W pierwszym kwartale 2019 roku powstała wersja elektroniczna, bez większej korekty. Niestety na dopieszczenie zabrakło czasu. Potem skupiałem się na pisaniu do Uranii i przygotowywaniu II Zjazdu SOS PTMA. Jak wiemy zjazd się odbył i mimo, iż nie uczestniczył w nim prezes PTMA to osiągnęliśmy pełen sukces. Niektórzy uczestnicy twierdzili, że był zbyt ambitny i nie było czasu na luźne rozmowy. To we wrześniu a w październiku dokładnie piątego października w Krakowie odbywał się uroczysty jubileusz 100 lecia PTMA, na który pojechaliśmy wraz z kolegami z O/Poznań: Łukaszem, Przemkiem i Kingą. O tym co się tam działo możemy przeczytać w ostatnim numerze Uranii z tego roku oraz z postu poniżej. Nie powinienem się chwalić ale zostałem odznaczony złotą odznaką PTMA właśnie z okazji Jubileuszu. Kończąc to krótkie podsumowanie życzę wszystkim tutaj zaglądającym, członkom SOS PTMA, sympatykom naszej sekcji i grupie fb SOS PTMA Szczęśliwego Nowego Roku.
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogłoszenia”