Co dzieje się z naszymi raportami.

Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 829
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 293 times
 Polubiane: 153 times

Co dzieje się z naszymi raportami.

Post autor: tafig »

Jeśli ktoś myśli, że nasze raporty lądują w koszu, to muszę go wyprowadzić z błędu. Raporty, które wysyłamy na stronie sekcji są zliczane i generowany jest wykres aktywności Słońca na każdy miesiąc. Po upływie dwóch miesięcy ów raport w postaci wykresu i opisu trafia do najstarszego czasopisma astronomicznego Urania Postępy Astronomii. Czasopismo to wydawane jest w ponad 2000 egzemplarzy. Tak więc nasze raporty trafiają do 2000 osób. Czy na tym koniec? Wybaczcie mi, że teraz się będę chwalił, ale za jakiś czas możecie wy to zrobić. Ja już około 10 lat wysyłam swoje obserwacje do rożnych sekcji zagranicznych, choćby takich jak: AAVSO z USA, BAA- Wielka Brytania, SIDC-Silso-Belgia, CV-Helios Norwegia. Ktoś z was powie, że to tak jak z udostępnianiem na facebooku. Otóż nie. Każda sekcja zagraniczna ma swój sposób wysyłania raportu. Pokrótce omówię, żeby nie być gołosłownym. Większość z tych sekcji zagranicznych działa podobnie jak nasza, a więc po zalogowaniu raport wysyła się na stronie. AAVSO jednak promuje swój program o nazwie SUN ENTRY, który jest we flashu. Zaczynając przygodę z AAVSO musimy się zarejestrować na ich stronie by pobrać program do obserwacji Słońca. Możemy też otrzymać pytania sprawdzające naszą wiedzę obserwacyjną.
ja w AAVSO.jpg
Czy sekcje zagraniczne umieją podziękować nam za nasz trud? Zobaczcie poniżej.
100 obserwacji dla AAVSO.jpg
I list gratulacyjny
List gratulacyjny.jpg.jpeg
Jak widzą naszą współpracę w innych sekcjach zagranicznych? Zobaczmy w BAA. Poniżej szybki wykres wygenerowany z moich obserwacji dla BAA.
Obserwacje BAA.jpg
Specjalny biuletyn BAA Prezes Pani Lyn Smith wysyła nam na email, a poniżej lista na której się znajdujemy.
BAA lista.jpg
Jeśli chodzi o CV Helios to na bieżąco publikowana jest lista z naszymi obserwacjami. Oczywiście dostajemy ją na email. Muszę przyznać, że jestem w stałym kontakcie z prezesami wszystkich sekcji zagranicznych. Kontakt utrzymujemy głównie po przez email ale również bardziej osobiste za pośrednictwem portali społecznościowych.
Każdy z was kochani może do tych sekcji dołączyć posiadając już pewne doświadczenie w wykonywaniu obserwacji o podłożu naukowym, które są niezwykle ważne dla systematycznej obserwacji aktywności Słońca.
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły SOS PTMA”