VOICES OF THE COSMOS

Awatar użytkownika
tafig
Posty: 443
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 58 times
 Polubiane: 64 times
Kontakt:

VOICES OF THE COSMOS

Post autor: tafig »

Muzyka elektroniczna to już nie tylko dźwięki przyrody, prezentowane na instrumentach klawiszowych, ale również muzyka prawdziwa kosmosu z zarejestrowanych głosów radioteleskopów. Taką muzykę proponują nam trzej mistrzowie w tej dziedzinie: Rafał Iwański, Wojciech Zięba i Sebastian Soberski. W swej muzyce oprócz wysoko wyspecjalizowanego sprzętu do odtwarzania dźwięków, używają specjalnych rekwizytów. Tak czytamy na stronie projektu.
"VOICES OF THE COSMOS to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Kapital i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz Sebastiana Soberskiego - astronoma z Centrum Astronomii UMK w Toruniu i kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Obaj członkowie projektu odpowiedzialni za sferę dźwiękową mają duże doświadczenie w dziedzinie muzyki elektroakustycznej.
Poniżej link do tej strony:
http://www.voicesofthecosmos.pl
W tym roku Ci trzej panowie wydali nową płytę poświęconą Stanisławowi Lemowi. Tak się stało, że przy okazji zakupu koszulki SOS PTMA zakupiłem również tę płytę z autografami autorów, którą serdecznie wam polecam.
Na zachętę SIX PULSARS ( Dźwięki pulsara)Pulsar to rotująca gwiazda neutronowa charakteryzująca się bardzo dużą gęstością i krótkimi, regularnymi okresami obrotu. Kreuje to bardzo precyzyjne interwały pomiędzy pulsacjami, które trwają od kilku milisekund do kilku sekund dla każdego pulsara. Uważa się, że Pulsary mogą być jednym ze źródeł promieni kosmicznych o bardzo wysokiej energii. Tych, którzy chcieli by się dowiedzieć więcej o tych obiektach gwiazdowych zapraszam do wikipedii.
Załączniki
Voices.jpg
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ODPOWIEDZ