III Zjazd i Koszulki zjazdowe SOS PTMA

Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 826
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 291 times
 Polubiane: 150 times

III Zjazd i Koszulki zjazdowe SOS PTMA

Post autor: tafig »

W tym roku w ostatnią sobotę sierpnia ma się odbyć już III zjazd naszej sekcji. Tym razem miejscem spotkania członków sekcji będzie Grudziądz, a właściwie Planetarium Obserwatorium w Grudziądzu. Na każdy zjazd zawsze coś przygotowujemy. Tym razem przygotowujemy odlotowe koszulki z długim rękawem. Grafikę, która zostanie umieszczona na koszulce przygotuje profesjonalista w tej branży. Koszulki zostaną wyprodukowane w jego szwalni. Całość pilotuje gospodarz tegorocznego zjazdu Sebastian Soberski. By dowiedzieć się jakie jest zainteresowanie w sprawie zakupu koszulek stworzyłem specjalną listę, a link do listy umieściłem na portalu społecznościowym Facebook oraz na forumowym chacie, oraz poniżej w tym temacie.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform
Co więcej o zjeździe?
Postanowiliśmy, iż w związku z trudną sytuacją w kraju będzie to zjazd jednodniowy i przypadnie w ostatnią sobotę sierpnia. Wraz Sebastianem chcemy go zrobić w formie hybrydowej, tzn. część uczestników będzie połączona z nami online za pośrednictwem komputerów. Na pewno wszystkich nie będzie stać przyjechać do Grudziądza dlatego taka forma zjazdu. Pozostaje jeszcze kwestia finansowania. Niestety w tym roku każdy sam za wszystko będzie płacił, gdyż PTMA też jest w trudnej sytuacji zważywszy na pandemię. Więcej informacji w tym temacie później.
Zapraszam do obejrzenia miejsca zjazdu. Film przygotował Sebastian Soberski.

III zjazd sos ptma.jpg
Załączniki
unnamed (2).jpg
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ASTRobert
Społeczność SOS
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2021, o 18:01
 Polubił: 9 times
 Polubiane: 11 times

Re: III Zjazd i Koszulki zjazdowe SOS PTMA

Post autor: ASTRobert »

Plan III Zjazdu SOS PTMA w Grudziądzu.

10.00.
Rozpoczęcie zjazdu
Powitanie członków zjazdu przez prezesa PTMA Janusza Jagłę
PTMA - cele i realizacja

10.30.
Historia SOS PTMA i działalność sekcji - Tadeusz Figiel
11.00
Planetarium obserwatorium Grudziądz. Oprowadzenie i seans dla uczestników zjazdu - Sebastian Soberski

13.00
Obiad

14.00
Wykład o pierwszym całkowicie polskim satelicie.- Grzegorz Brona
Temat wykładu: Jak zaangażować się w pracę w polskim sektorze kosmicznym". Creotech Instruments S.A., Rada Sektorowa ds. Kompetencji Sektora Lotniczo Kosmicznego

15.30 / 16.00
Urania - czasopismo i prenumerata - Maciej Mikołajewski
17.00 Warsztaty z obserwacji Słońca - Tadeusz Figiel i Sebastian Soberski
Wybrane fragmenty zjazdu będą transmitowane na żywo dla tych, którzy będą uczestniczyć online.

19.00
Zakończenie zjazdu

Pozostaje kwestia drugiego dnia. Są propozycje dla tych co zostaną i się zakwaterują przez siebie opłaconym hotelu, by na drugi dzień pozwiedzać Grudziądz. Myślę, że przewodnik by się również znalazł. Jak już wcześniej pisałem na nasz zjazd wybiera się prezes zarządu PTMA Janusz Jagła. To, że prezes wybrał właśnie nasz zjazd świadczy o wielkim uznaniu dla nas z jego strony. Nie możemy zawieść tego uznania i żadną wymówką nie może być pandemia. Jednym z zaproszonych gości będzie prezes Creotech Instruments S.A Dr. Grzegorz Brona. Tematem jego wykładu będzie satelita obserwacyjny EagleEye i umiejscowienie jego na orbicie w 2023 r. Tematyka poprzednich zjazdów w całości poświęcona była naszej dziennej gwieździe Słońcu. Tym razem odbiegamy nieco od głównego tematu i skupimy się na innych, równie ważnych i ciekawych tematach. Oczywiście Słońca również nie zabraknie. Sebastian Soberski zgodził się na oprowadzenie nas po obserwatorium i zaprezentować nam seans w planetarium. Osobiście byłem raz tylko chyba z 20 lat temu w planetarium w Toruniu. Tematem seansu był chyba Układ Słoneczny. Myślę, że Janusz Jagła opowie nam o roli PTMA, a Maciej Mikołajewski przedstawi nam czasopismo Urania Postępy Astronomii i jego znaczenie dla Polskiej Astronomii. Skoro jest to spotkanie hybrydowe tzn. że niektóre fragmenty spotkania będą transmitowane na żywo i będzie można się podłączyć do dyskusji, która z pewnością wyniknie na końcu spotkania.
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 826
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 291 times
 Polubiane: 150 times

Re: III Zjazd i Koszulki zjazdowe SOS PTMA

Post autor: tafig »

Udostępniam formularz z obecności na zjeździe. Wpisujemy swoje Imię i nazwisko, a w opcji Inne wpisujemy Online.
https://docs.google.com/forms/d/14YtszZ ... U8Tg8/edit
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ASTRobert
Społeczność SOS
Posty: 21
Rejestracja: 15 cze 2021, o 18:01
 Polubił: 9 times
 Polubiane: 11 times

Re: III Zjazd i Koszulki zjazdowe SOS PTMA

Post autor: ASTRobert »

Do zobaczenia jutro na III Zjeździe SOS PTMA :hura Już nie mogę się doczekać naszego spotkania :xteleskop: :xsun2 .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły SOS PTMA”