Księżyc, nasz naturalny satelita.

Odkrywanie kolorowego wszechświata, astrofotografia pomaga sięgnąć dalej niż oko ludzkie uzbrojone nawet w największe teleskopy dostępne dla amatorów.
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 832
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 296 times
 Polubiane: 153 times

Re: Księżyc, nasz naturalny satelita.

Post autor: tafig »

Paweł. Księżyc w twoim wykonaniu super to wygląda. Wkrótce będziemy mogli publikować zdjęcia wysokiej rozdzielczości. Wszystko w rękach admina.
Zwiększony limit do 8MB.
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
Paweł25
Społeczność SOS
Posty: 40
Rejestracja: 8 lut 2019, o 22:49
 Polubiane: 3 times

Re: Księżyc, nasz naturalny satelita.

Post autor: Paweł25 »

Wczorajszy Księżyc na kilkanaście godzin przed pełnią.Dobrze że zdecydowałem się zrobić zdjęcia wczoraj, nie czekając na dzisiejszą pełnię. Wczoraj pogoda była idealna, a dzisiaj już mi wchodzą chmury na niebo.Zrobiłem 30 klatek , z czego tylko trzy miały zadowalającą ostrość. Dopóki nie zrobi się naprawdę ciepło w nocy i ludzie przestaną ogrzewać mieszkania , to lepszych zdjęć nie zrobię w mojej lokalizacji z centrum miasta :x Za bardzo powietrze pływa, rozmazując obraz. Jak nagrywałem filmy kamerką , to dosłownie tylko ostre były bardzo krótkie momenty, jedno, dwu sekundowe. Z 30 klatek wybrałem tylko 11 do stacku w Regi Stax. Wklejam też pojedynczą klatkę, najbardziej ostrą. Użyty sprzęt to SCT 8" + reduktor Celestron F/6,3, Canon 450 D na montażu EQ 5. Księżyc jest tak duży podczas tej super pełni, że ledwo zmieścił mi się w kadrze. W sobotę też filmowałem Księżyc za pomocą kamerki ZWO ASI 224 MC. Najlepsze ujęcia też tutaj wklejam.
Załączniki
Moon_232325_pipp stack388 kl_4.jpg
Moon_224310_pipp stack 281 kl_4.jpg
Moon_223117_pipp stack 761 kl_9 fb.jpg
IMG_3399_3 fb.jpg
IMG_3384 stack 11 kl_5 fb.jpg
Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 832
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 296 times
 Polubiane: 153 times

Re: Księżyc, nasz naturalny satelita.

Post autor: tafig »

Kapitalne fotki :hura
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
Awatar użytkownika
lukasz_kucemba
Społeczność SOS
Posty: 64
Rejestracja: 7 lut 2019, o 21:46

Re: Księżyc, nasz naturalny satelita.

Post autor: lukasz_kucemba »

Ponieważ sam jestem fanem Księżyca i to wielkim bym powiedział, uwielbiam go fotografować w różnych konfiguracjach. W związku z tym załączam kilka fotek: ze wschodu, zaćmienia i akcji podczas której dzięki dobrych warunków libracyjnych obserwowaliśmy Mare Orientale :xteleskop: ;)
Załączniki
orientale2.jpg
orientale.jpg
zac4.jpg
zac3.jpg
zac3.jpg (19.64 KiB) Przejrzano 946 razy
zac2.jpg
zac1.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Astrofotografia”