IV Zjazd SOS PTMA

Awatar użytkownika
tafig
VIP
Posty: 830
Rejestracja: 7 lut 2019, o 20:36
 Polubił: 294 times
 Polubiane: 153 times

IV Zjazd SOS PTMA

Post autor: tafig »

Nie wiem czy to już czas o tym pisać bo do tego wydarzenia jeszcze mamy dwa lata. Niemniej warto już przedstawić kilka ważnych informacji na jego temat. I tak chciałbym aby ten zjazd odbył się w Warszawie, miedzy innymi dlatego, że mamy tam silną grupę słoneczną kierowaną przez Roberta Nowakowskiego. Czy tylko dlatego? Myślę, że głównym powodem jest spotkanie tam wszystkich koordynatorów kiedyś i obecnie kierujących Sekcją Obserwacji Słońca, która jest jedną z bardziej aktywnych sekcji Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii i nie jest to tylko moje zdanie ale również informacja, którą przekazał Janusz Jagła- prezes PTMA na uroczystości 100- lecia tego towarzystwa. Tak więc chciałbym zaprosić na to spotkanie takie osoby jak: Andrzej Pilski, Janusz Kosiński, Bartosz Dąbrowski, Agnieszka Wilińska i obecnego koordynatora Tadeusza Figla. Mam zamiar również zaprosić byłych obserwatorów SOS PTMA. Myślę, że to będzie spotkanie dwóch epok sekcji słonecznej: tej "ręcznej"- raporty wysyłane pocztą i tej "automatycznej"- raporty wysyłane bezpośrednio na stronie. Mam nadzieję tylko, że pandemia nam na to spotkanie pozwoli. Dlatego już dzisiaj powołuję komitet zjazdowy w skład, którego wchodzić będą następujące osoby:

Komitet zjazdowy:
Tadeusz Figiel
Robert Nowakowski
Janusz Jagła
Sebastian Soberski
Sebastian Lewandowski

Musimy się zastanowić co przygotować na ten szczególny zjazd, notabene przypadający niemal 40 lat po zrodzeniu sekcji występującej pod nazwą SOS PTMA. Zatem proszę wszystkich, którzy mają jakieś pomysły na to nasze święto o składanie ich w odpowiedziach pod tym postem.
Załączniki
Camk Warszawa.jpg
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA do końca 2023 roku
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
Awatar użytkownika
Sebastian Lewandowski
Społeczność SOS
Posty: 4
Rejestracja: 2 lis 2020, o 17:40
 Polubił: 11 times
 Polubiane: 2 times

Re: IV Zjazd SOS PTMA

Post autor: Sebastian Lewandowski »

Przede wszystkim warsztaty z obserwacji słonecznych. Fajnie by było zobaczyć każdego w akcji, dopytać się, porównać techniki, zaabsorbować wiedzę innych uczestników oraz podzielić się swoją. W przypadku ostatniego zjazdu pogoda nam nie dopisała, mam nadzieje że tym razem będzie inaczej. Więcej pomysłów podrzucę wkrótce. Mamy wiele planów razem z Robertem. Czasu jest dużo ale musimy organizować to powolutku już.

Dodatkowo proponuje by zjazd był kilku dniowy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Artykuły SOS PTMA”