Archiwum mChat

• tafigwt mar 16, 2021 8:34 pm
    Wysłałem na fb
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 8:33 pm
    Ja Canona kupiłem okazyjnie. Ale jak wykorzystać, co dokupić to już tabularasa
  • tafigwt mar 16, 2021 8:31 pm
    Eugeniusz u nas też fotografuje. Na priv wyślę Ci numer telefonu.
  • tafigwt mar 16, 2021 8:30 pm
    Ja mam tylko Nikona niemodyfikowanego.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 8:30 pm
    tafig pisze: 16 mar 2021, o 20:29 Marek dużo fotografuje to może by Ci odpowiedział na pytania dotyczące astrofotografii.
    :hura :hura
  • tafigwt mar 16, 2021 8:29 pm
    Marek dużo fotografuje to może by Ci odpowiedział na pytania dotyczące astrofotografii.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 8:18 pm
    Może lepiej będzie porozmawiać telefonicznie z kimś w kwestii moich pytań. Może być szybciej i sprawniej.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 8:11 pm
    A tak z innej beczki. Zadałem kilka pytań na forum. Takie pytania jak to początkujący - również na tym forum. Nie żebym był jakoś niecierpliwy ale odpowiedzi są dla mnie istotne. Więc mam następne pytanie czy powiedzmy w ciągu najbliższych 2 -3 weekendów można liczyć na odpowiedzi społeczności forum? Tak pytam z ciekawości. Bo wolę zapytać na profesjonalnym forum niż innych też astro. Na innych ktoś odpowiedział bardzo ciekawie pewnemu pytającemu. Stwierdził mianowicie, że chcąc kupić porządny nóż do survivalu zadał o to pytanie na forum. Po miesiącu dowiedział się jak się produkuje stal damasceńską ale dalej nie wiedział co ma kupić.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 8:03 pm
    Zrobiłem z córkami filmy i zdjęcia (całkiem fajne wg mnie) księżyca tak, że mieścił się w kadrze i z większym powiększeniem. Zdjęcia robiliśmy telefonami i były ok. Myślę, że kamera będzie bardziej odpowiednia i lepsza no chyba, że się mylę. Nie robiłem jeszcze zdjęć swoim Canonem mimo, iż go do tego celu kupiłem.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 7:59 pm
    Z powiększeniami przy obserwacjach.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 7:59 pm
    To jeszcze kwota do zaakceptowania. Jeżeli myslę o kamerze to zakładam, że kamery mają szersze spektrum rejestracji fal. Czyli podobnie jak lustrzanka modyfikowana. Co do powiększenia to dla mnie jest dobrze że jest duże. to, że się nie mieści w kadrze to tak jak
  • tafigwt mar 16, 2021 7:47 pm
    Niestety przy długo ogniskowych teleskopach wychodzą duże powiększenia i ani księżyc ani Słońce nie zmieści się w polu widzenia kamerki
  • tafigwt mar 16, 2021 7:45 pm
    Tylko księżyc
  • tafigwt mar 16, 2021 7:44 pm
    Jeśli chodzi o kamerkę żeby fotografować fotisfere to kupiłem omegon wartości 359 zł ale jeszcze jej nie wypróbowałem na Słońcu
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 7:41 pm
    Ale lepiej się pilnować
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 7:38 pm
    @tafig nie koniecznie dzisiaj rozmawiałem z pół godziny osobiście
  • tafigwt mar 16, 2021 7:18 pm
    Fajnie. Teraz to pewnie tylko online spotkania.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 7:09 pm
    Dziękuję Panu Markowi za przyjęcie mnie.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 7:07 pm
    Jestem w PTMA w Katowicach. Że wzgledöw sentymentalnych chciałem zapisać się do oddziału Śląskiego czyli w hoszofie przy obserwatorium. Byłem tam członkiem w latach 80-tych. Ale po wysłaniu 2- maili i braku odpowiedzi przyjął mnie Pan Prezes z katowickiego oddziału.
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 7:02 pm
    A jeszcze informacja o mnie. Od dzisiaj
  • Adamsospoawt mar 16, 2021 7:01 pm
    Jeszcze jedno pytanie. Czy lepiej jest może dokupić dedykowana kamerę do astro foto /ale przedewszystkim do foto slonca/ niż kupić Canona i go modyfikować. Nie myślę o kamerach rzędu 1000zl tylko raczej w granicach 100 do 400zl.
  • tafigpn mar 15, 2021 9:21 pm
    Technikę wytrawiania opisałem w artykule link powyżej.
  • tafigpn mar 15, 2021 9:20 pm
    Żeby zastosować taki filtr wkręcany w okular nasz teleskop musi mieć wyciąg okularowy 1,25 cala
  • tafigpn mar 15, 2021 9:18 pm
    Co uzyskamy mając teleskop z wytrawionymi lustrami? Otóżna pewno wyraźniejszy obraz ( Słońce ma żółty kolor a półcienie są rewelacyjnie widoczne).Nie potrzebujemy filtra ND5 a tylko np. polaryzacyjny ,bądź OIII, którego ja używam. Daje ładną zieloną poświatę, dzieki czemu nie męczy nam się wzrok.
  • Adamsospoapn mar 15, 2021 9:14 pm
    @tafig dziękuję za pierwsze porady
  • Archiwalne wpisy.

Legenda – kolory grup: Administratorzy, Moderatorzy globalni