Witam, dzień dobry, cześć.

Kilka zdań o sobie. Czym się zajmujesz i skąd jesteś.
plejads
Moderator Globalny
 Polubiane: 6 times

Witam, dzień dobry, cześć.

Post autor: plejads »

Witam wszystkich na forum. Nazywam się Konrad, mam 26 lat, mieszkam w okolicach Kalisza (województwo wielkopolskie). Astronomią interesuje się od ponad 12 lat, głównie obserwacje wizualne. Jednak jak każdego w pewnym momencie złapał kryzys, monotonia, brak chęci do obserwacji. Jestem na etapie zmiany sprzętu, ale chciałem wcześniej się zarejestrować tutaj na forum, żeby wiedzieć dokładnie co i jak. Moje wcześniejsze sprzęty to Opticon 114/900, Synta 8", ED 80, GSO 12", GSO 8", Mak 90. Obecnie zastanawiam się nad zakupem Maczka 127, Maka na optyce Intes lub ED-ka 100. Do każdego z poprzednich teleskopów posiadałem filtr słoneczny w postaci folii ND 5.0 i często obserwowałem nasza gwiazdę dzienna, kiedy zostawiałem teleskop po nocnych obserwacjach. Chciałbym obserwować Słońce, ponieważ poza obserwacjami wizualnymi planet, Księżyca, gwiazd zmiennych, chciałbym obserwować w dzień Słońce, żeby mieć jak najwięcej styczności z teleskopem i nawet w dzień prowadzić obserwacje, które zresztą są bardzo interesujące i przydatne.
Awatar użytkownika
tafig
Moderator Globalny
 Polubił: 134 times
 Polubiane: 94 times

Re: Witam, dzień dobry, cześć.

Post autor: tafig »

plejads pisze: 26 gru 2021, o 12:23 Witam wszystkich na forum. Nazywam się Konrad, mam 26 lat, mieszkam w okolicach Kalisza (województwo wielkopolskie). Astronomią interesuje się od ponad 12 lat, głównie obserwacje wizualne. Jednak jak każdego w pewnym momencie złapał kryzys, monotonia, brak chęci do obserwacji. Jestem na etapie zmiany sprzętu, ale chciałem wcześniej się zarejestrować tutaj na forum, żeby wiedzieć dokładnie co i jak. Moje wcześniejsze sprzęty to Opticon 114/900, Synta 8", ED 80, GSO 12", GSO 8", Mak 90. Obecnie zastanawiam się nad zakupem Maczka 127, Maka na optyce Intes lub ED-ka 100. Do każdego z poprzednich teleskopów posiadałem filtr słoneczny w postaci folii ND 5.0 i często obserwowałem nasza gwiazdę dzienna, kiedy zostawiałem teleskop po nocnych obserwacjach. Chciałbym obserwować Słońce, ponieważ poza obserwacjami wizualnymi planet, Księżyca, gwiazd zmiennych, chciałbym obserwować w dzień Słońce, żeby mieć jak najwięcej styczności z teleskopem i nawet w dzień prowadzić obserwacje, które zresztą są bardzo interesujące i przydatne.
Witamy w naszej sekcji słonecznej. Myślę, że bardzo dobrze wybrałeś dołączając do nas. Najlepiej mieć dwa teleskopy: jeden do Słońca a drugi do ciemnego nieba. Ten do Słońca wystarczy 114 x 900, a do ciemnego nieba polecam teleskop z aperturą F5. Podałem ci swój nr. telefonu więc jeśli masz pytania to zapraszam po świętach, żeby się umówić. Możesz zajrzeć do naszej pobieralni gdzie umieściłem sporo ciekawych artykułów do pobrania.
Pozdrawiam!
Tadeusz
Właściciel i administrator forum i strony SOS PTMA.
Koordynator Sekcji Obserwacji Słońca PTMA
TN 114 x 900 z wytrawionymi lustrami okular UWA 9mm
TN 200 x 1000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przedstaw się”